Ktoś może powiedzieć, że straciliśmy czas…

… na Jedynce był 5 odcinek „Stawki większej niż życie”, w Blue City atrakcje zapewniała TĘCZOWA NIEDZIELA Z MY LITTLE PONY. A my zdecydowaliśmy się na spacer po Parku z okazji Europejskich Dni Ptaków. Grupa liczyła w porywach nawet 18 osób, a nasz wynik to bardzo satysfakcjonujące – 26 gatunków. Były wróble, krzyżówki, gołębie, ale dopisali też niespodziewani goście! Podziwialiśmy eskadrę pięciu żurawi wysoko, wysoko nad naszymi głowami, pojawił się krogulec zwinnie uchylający się przed atakami wrony, dość niespodziewana kapturka wypatrzona w bandzie mazurków i dwie kokoszki wodne, podrygujące białymi tyłkami. W sosnowym lasku zabrakło etatowego dzięcioła. Zastąpiły go cztery mysikróliki – bardzo miło z ich strony. 

I kiedy grupa się rozeszła, a ja omawiałem jeszcze jakieś sprawy z kol. Szczepankiem, nad głowami usiadł nam dzięcioł zielony. Nie widziałem go w Parku od wielu lat (dzięcioła, nie Szczepanka). Zachichotał demonicznie (dzięcioł) i poleciał w stronę Blue City. Podobno załapał się jeszcze na TĘCZOWĄ NIEDZIELĘ.
Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom. A szczególne podziękowania kieruję do kol. Burskiego, który widział tylko kokoszkę, bo przez resztę czasu dopisywał do listy kolejne sroki i szpaki. 

DSC07064-001

Nasza propozycja flagi Parku Szcześliwickiego.

Dodaj komentarz