6 fascynujących filmów o miejskich drzewach!

6 filmów o warszawskich drzewach, ich życiu, potrzebach i roli, którą pełnią w ekosystemie. Filmy zrealizowała Akademia Dzikiej Ochoty na zlecenie, według merytorycznych wskazówek i przy udziale pracowników Zarządu Zieleni Warszawskiej. Bardzo dziękujemy, to była fascynująca przygoda!

Odc. 1 – czyli odpowiedź na pytanie co to są drzewa, jak są zbudowane, jakie mają upodobania i jak wygląda roczny cykl ich życia.

Odc. 2 – jaka jest historia miejskich drzew, o tym jak wybiera się rośliny, które będą rosnąć przy ulicach i w jaki sposób walczą z zanieczyszczeniem miasta.

Odc. 3 – o tym jak trudne jest życie miejskiego drzewa, co sprawia, że tyle drzew w mieście zamiera i jak można zapobiegać temu zjawisku.

Odc. 4 – czyli pożytki płynące z obecności drzew w mieście, o ich roli chłodzącej, filtrującej, oczyszczającej i wpływie zieleni na dobrostan mieszkańców.

Odc. 5 – o tym jak sadzić drzewa w mieście, ile energii i nakładów kosztuje ich pielęgnacja, oraz co robić trochę zrekompensować trudy miejskiego życia.

Odc. 6 – o tym jak bada się stan drzewa, jakie można stosować sposoby przedłużania życia starszych drzew i o tym, że nawet po wycince martwe drewno może pozostać na terenach zielonych.

One Reply to “6 fascynujących filmów o miejskich drzewach!”

  1. chrońmy drzewa.

Dodaj komentarz