Karmniki!

Uwaga, uwaga! Nasza Inicjatywa Lokalna to nie tylko ścieżka dydaktyczna „Ptaki Szczęśliwic”. UAU Project zaprojektowało też piękne karmniki z ażurowym wejściem dla drobnych ptaków. Półka na ziarno jest wysuwana i prosta w czyszczeniu. (Dzisiaj zresztą miałem przyjemność odklejać z niej śmierdzący boczek & spleśniały razowiec). Dolna półka jest dostępna też dla większych ptaków – a niech mają coś z życia!

Karmnikom towarzyszą tablice informacyjne z ZASADAMI MĄDREGO DOKARMIANIA PTAKÓW. Jak widać nie wszyscy jeszcze nauczyli się czytać. Po pierwsze nie resztki ze stołu, po drugie nie razowiec, po trzecie już nie karmimy. Po czwarte raczej w ogóle unikajmy chleba.

Karmniki stoją w parku Zasława Malickiego i parku Forty Korotyńskiego, oraz na Skwerze Dobrego Maharadży. Sfinansowano je z funduszy Miasta St. Warszawy.

karmnik i tablica_uau karmnik_uau karmnik_uau project

0 Replies to “Karmniki!”

  1. Super! Dobrze wyglądają. A dzięki tablicy informacyjnej można próbować „edukować” dokarmiających starym chlebem, powołując się na coś więcej niż własny „autorytet” 🙂

    1. No niestety karmniki szybko zamieniły się w śmietniki na resztki i chleb, ale może z biegiem wiosny i lata ludzie się uspokoją 🙂

Dodaj komentarz