Nieudany remont

Trzy tygodnie temu z parku zniknęła nasza ścieżka edukacyjna „Ptaki Szczęśliwic”. Tablice były w naprawie, dostaliśmy informacje, że zostaną pokryte warstwą antygraffiti. Miały wyglądać pięknie, w końcu, po prawie 7 miesiącach, ma dojść do oficjalnego otwarcia ścieżki.

Niestety tzw. remont przeprowadzono niezgodnie z projektem i wykonana praca kwalifikuje się do reklamacji.

[edit 21.57: Zleceniodawca – dzielnicowy Wydział Ochrony Środowiska nie „odebrał” jeszcze prac od wykonawcy. Mamy nadzieję, że nie przyjmie takiej fuszerki].

– Tablice pokryte są słabej jakości naklejką. Nie jest to jak przewidywał projekt – nadruk UV na malowanej proszkowo płycie. Dodać należy, że wydruk jest fatalny, widać na nim paski, jakby w urządzeniu kończył się tusz.

DSC00090 DSC00094

– Naklejki przyklejone są byle jak, na wszystkich widać pęcherze powietrza. Z tablicy „śmieszka”, naklejka już się odkleja.

DSC03246 DSC03247

– Tablice umocowane są na stelażu nierówno i niechlujnie. Na wielu odstają nity.

DSC00097

– Tablice zakotwiczono w ziemi byle jak, wiele z nich się chwieje.

– Pomieszano rozmieszczenie połowy tablic. Konkretnie: grzywacz stoi  na miejscu kawki; kawka zamiast kwiczoła; kwiczoł zamiast kapturki; kapturka zamiast dzięcioła; dzięcioł zamiast grzywacza. A przecież plan ich rozmieszczenia nie był przypadkowy. Dlaczego ktoś postanowił go zmienić?
DSC00095

0 Replies to “Nieudany remont”

 1. Słabo to wygląda. Można reklamować?

  1. Dowiedziałem się, że nie było jeszcze tzw. odbioru. Zakładam, że zleceniodawca – dzielnicowy Wydział Ochrony Środowiska po prostu nie przyjmie takiej fuszerki.

   1. A wiadomo kiedy będzie odbiór? Może warto być wtedy „w okolicy” żeby zobaczyć na własne oczy jak to wygląda.

    1. Słusznie, jutro spróbuje wybadać

 2. 🙁 dajcie znać jak to się skończyło.

  1. Dobrze na szczęście (póki co) – spójrz na następny post 🙂

Dodaj komentarz