Nike Publiczności 2017

Kochani Państwo, bardzo dziękuję za słowa otuchy, za wszystkie trzymane kciuki, wysłane głosy i gratulacje,

Wczoraj, dziękując za Nike Publiczności zobowiązałem się do przekazania Nagrody na publiczną aukcję, z której dochód zostanie przekazany na wsparcie Obozu dla Puszczy. Chciałem powiedzieć więcej, chciałem powiedzieć dobitniej, ale głos mi się trochę załamał i powiedziałem tyle ile byłem w stanie.
Mam do siebie pretensje, mam wyrzuty sumienia, że nie mogę bardziej pomóc i że angażuję się za mało. Że za mało protestuję przeciw niepojętej dewastacji świątyni przyrody – Puszczy Białowieskiej. Dlatego gorąco i ze wzruszeniem dziękuję obrońcom Puszczy, ludziom niezłomnym, oddanym i bohaterskim. Ludziom lepszym i odważniejszym ode mnie. Ludziom gotowym znosić niewygody, poniżenia i prześladowania w imię hasła: Cała Puszcza Parkiem Narodowym!
Deptanie polskiej przyrody się skończy, bo głupie i podłe rządy nie są wieczne, a Ci co niszczą teraz Puszczę zostaną ukarani.
Aktywistki i aktywiści jeszcze raz bardzo, bardzo, bardzo Wam dziękuję.

Kiedy uda się uruchomić licytację poproszę Państwa o przekazywanie informacji o niej wszelkimi dostępnymi kanałami.
Serdeczności,

4 Replies to “Nike Publiczności 2017”

 1. Gratulacje. Za nagrode i za akcje dla Puszczy.

 2. Z ogromną radością przyjęłam informację o nagrodzie dla pana i jednocześnie z wielkim wzruszeniem słuchałam jak pan tę nagrodę przyjął i na jaki cel ją pan przeznaczył. Dziękuję, że w tak ważnym momencie wspomniał pan o obrońcach Puszczy. W tej całej pana skromności jest wielkość.

 3. Uszanowanie..
  Dwie uwagi po przeczytaniu Dwunastu srok ….
  Dwór w Horbatce zjedzony został na wylot przez kołatki a nie przez korniki .
  Drzewo zjedzone przez korniki to słabe drewno i raczej chałupy nie można z takiego budować. Gdy już mamy drewno z drzewa to narażone ono jest na inwazję kołatków . Można je usłyczeć jak wstrząchają drewno , a efekty widać w postaci malutkich stożków pyłu drewnianego.
  Druga sprawa to sprawa polityczna.
  Pan Prezes nie jest dobrym człowiekiem bo ogląda ptaki . Pan Prezes oglądał zdjęcia orlika bo w okolicach 2009 przetoczyła się dyskusja w Polsce na temat naszego godła. To wtedy wielu dowiedziało się ,że bielik to tak bardziej orlik a nie orzeł. Panu tego nie tłumaczę ale Prezesowi trzeba było i dlatego oglądał (jak wielu posłów) zdjęcia porównawcze.. On nawet nie jest dobry bo atlasy kotów przegląda. Ale to już polityka.

  Poza tym to nie wiel dlaczego nie można być ptakolubem jak można być samolubem albo ptakofilem jak można być czechofilem cz też innym bibliofilem na ten przykład.
  Ponad to wszystko , a raczej wszystkim to książka mi się dobrze czyta. Oceniam ją pozytywnie choć to i tak niczego nie zmieni.
  Szalom Lestek

  1. Dzięki, oczywiście ma pan rację. Spr. 2. to było takie trochę żartobliwo-życzeniowe. Spr. 1. wtedy jeszcze kornik nie rozgrzewał tak emocji a ja byłem niedouczony w jego kwestii. Szalom, Staszek

Dodaj komentarz