Po Zatoce

W październiku nad morzem robi się bardzo ciekawie. We czwartek, w obozie Akcji Bałtyckiej w Dąbkowicach Michał Polakowski zaobrączkował modraczka (10 obserwacja w Polsce), dzisiaj na Półwyspie Helskim była świstunka brunatna (17 raz w naszym kraju). Niemal codziennie dochodzą informacje o kolejnych sensacjach. Warto patrzeć po wydmach, warto chodzić po krzakach i nadmorskich łąkach, warto wypatrywać ptaków na morzu w czasie sztormu.

Ja wybrałem się nad morze by wreszcie popłynąć na rejs Turkanem z Szymonem Bzomą, prezesem Grupy Badawczej Ptaków Wodnych Kuling. Rundka po Zatoce Gdańskiej trwa ok. 6 godzin, można już zobaczyć przylatujące z północy alkowate, komplet bałtyckich kaczek no i oczywiście foki w Ujściu Wisły. Polecam (bezinteresownie) wszystkim miłośnikom przyrody i podpowiadam, że warto stać na górnym pokładzie obok Szymona, bo wie i chętnie opowie o Bałtyku wszystko, a może prawie wszystko.

3 Replies to “Po Zatoce”

  1. No super zdjęcia! Bardzio lubię Twoje, te są szczególnie uspokajające. A dopiero byłby efekt tak posiedzieć i po 'birdspottować’..

    1. dziękuję, rzadko ktoś mnie chwali za zdjęcia 🙂

  2. Niełatwo jest 'złapać’ ptaka w locie, może nie każdy to potrafi docenić 😉

Dodaj komentarz